Ruszyła rekrutacja do sklepu IKEA w Lublinie

Ruszyła rekrutacja do sklepu IKEA w Lublinie

Opublikowany

Budowa sklepu IKEA przy al. Spółdzielczości pracy trwa od kilku miesięcy. Otwarcie sklepu zaplanowane jest na trzeci kwartał tego roku, a już teraz ruszył drugi etap rekrutacji, dzięki której zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób. Potrwa ona do maja. IKEA jako dobry sąsiad chce się przywitać i poznać tych, którzy są zainteresowani pracą w nowym sklepie w bardzo wyjątkowym miejscu – IKEA Spotkajmy się przy ul. Krakowskie Przedmieście 55

W sklepie IKEA Lublin będzie zatrudnionych około 200 pracowników. Właśnie rozpoczął się kolejny etap rekrutacji, który obejmuje między innymi dział sprzedaży i logistyki. Ogłoszenia będą sukcesywnie pojawiać się na stronie IKEA.pl/Lublin (w zakładce oferty pracy).
Kogo poszukuje IKEA Lublin?
IKEA stawia na różnorodność i poszukuje osób z różnymi kompetencjami oraz doświadczeniem, w zależności od stanowiska. Jednak najważniejsze są wspólne wartości.
- Dla IKEA to ludzie są najważniejsi – to oni ją tworzą. Dlatego firma przykłada ogromną wagę do procesu rekrutacji. Poszukujemy osób, które podzielają wartości stanowiące fundament naszej marki – osób, które są szczere, otwarte, które dobrze się czują w pracy zespołowej i dla których urządzanie wnętrz jest pasją. Bardzo ważne jest dla nas również, by osoby zainteresowane pracą w naszym sklepie, miały naturalną łatwość kontaktu z klientami, potrafiły aktywnie wchodzić z nimi w rozmowę i uważnie wsłuchiwać się w ich potrzeby – mówi Monika Kosińska, Dyrektor sklepu IKEA Lublin.
IKEA uznaje, że każdy pracownik posiada talent. Wierzy w ludzi i inwestuje w ich rozwój. W każdym pracowniku widzi się osobę, która poza obowiązkami zawodowymi ma także potencjał i chce się rozwijać. Wierzy w ambicję ludzi, ich wysokie standardy pracy, a także ciekawość i chęć sprawdzania się w nowych sytuacjach. Jednocześnie firma dba o to, by nieustannie tworzyć coraz lepsze warunki pracy, m.in. zapewniając godne wynagrodzenie oraz oferując szeroki wachlarz benefitów i szkoleń, a także dbając o równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym pracowników.
- W IKEA wszyscy pracujemy nad realizacją wspólnej wizji tworzenia lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi, w tym oczywiście naszych pracowników. Chcemy być dla nich wspaniałym miejscem pracy, w którym mogą się rozwijać  i spełniać swoje marzenia. Między innymi właśnie dlatego od 1 stycznia 2017 zwiększyliśmy stawkę minimalną w naszych sklepach do 20 zł brutto za godzinę. Ta podwyżka obejmuje oczywiście również pracowników IKEA Lublin - dodaje Kosińska.
Jak wygląda proces rekrutacji?
Pierwszy krok procesu rekrutacji to przesłanie listu motywacyjnego i życiorysu (CV) za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego IKEA. Wszystkie otrzymane dokumenty będą szczegółowo analizowane przez rekruterów. Każdy z kandydatów zostanie poinformowany o wyniku tego etapu. W przypadku wybranych stanowisk będzie prowadzony wywiad video (polegający na nagraniu krótkiego filmu z odpowiedziami na wyświetlone pytania). Jeśli kandydat przejdzie pomyślnie przez pierwsze etapy procesu, zostanie zaproszony na rozmowę, której celem jest dokładne poznanie umiejętności i sprawdzenie, czy są zgodne z wymogami niezbędnymi do pracy na wybranym przez niego stanowisku. Celem rozmowy jest także poznanie stopnia zgodności wartości kandydata z wartościami IKEA. W przypadku stanowisk kierowniczych oraz niektórych stanowisk specjalistycznych kolejnym etapem rekrutacji mogą być testy kompetencyjne, które weryfikują umiejętności werbalne i numeryczne kandydatów. Przy rekrutacji na niektóre stanowiska w IKEA stosuje także metodę assessment center, która służy ocenie umiejętności poprzez pracę w grupie. Niezależnie od uzyskanego wyniku – po każdym etapie rekrutacji kandydat otrzyma informację przez telefon lub mailem.
Rekrutacja do lubelskiego sklepu IKEA prowadzona będzie w niecodziennym miejscu o nazwie IKEA Spotkajmy się przy ul. Krakowskie Przedmieście 55, II pietro. Jest to przestrzeń stworzona specjalnie do celów rekrutacji, miejsce przyjemne, zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować stres związany z rozmową kwalifikacyjną. W IKEA Spotkajmy się będą odbywały się również warsztaty i szkolenia, a także spotkania Rady Sąsiedzkiej „Projektu w sąsiedztwie”.
Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

O IKEA
Celem IKEA jest tworzenie lepszego życia, na co dzień dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o zrównoważony rozwój, realizując strategię People & Planet Positive. IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziewięć sklepów, które w roku finansowym 2016 odwiedziło prawie 28 milionów osób. Ponadto, poprzez IKEA Centres, firma zbudowała i zarządza ośmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Ponadto Grupa IKEA zainwestowała w sześć farm wiatrowych, dzięki czemu obecnie wytwarzamy tyle energii z odnawialnych źródeł, ile sami zużywamy na terenie Polski.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

140A0084.jpg

grafika | 3,2 MB

Pobierz
140A0190.jpg

grafika | 4,29 MB

Pobierz
140A1002.jpg

grafika | 4,9 MB

Pobierz
DSC03382.jpg

grafika | 4,79 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Oświadczenie. Program Better Chicken

temu

IKEA Food Services AB wprowadza „Better Chicken Programme”, który dotyczy zrównoważonej hodowli brojlerów w łańcuchu dostaw żywności IKEA. Na program składają się wytyczne obejmujące dobrostan zwierząt, zdrowie publiczne oraz wpływ na środowisko naturalne na poziomie gos
IKEA w Polsce jeszcze bliżej swoich klientów

temu

IKEA otwiera nowe Centrum Dystrybucji do Klienta w Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego, które zapewni realizację zamówień składanych przez internet i wysyłanych bezpośrednio do klientów. Szacuje się, że takich zamówień będzie aż 100 tys. w ciągu pierwszego roku od ot
Ruszyły live porady IKEA o urządzaniu domu

temu

Pod koniec listopada IKEA rozpoczęła emisję cyklu porad na żywo „Niech żyje dom!”. W emitowanym na Facebooku livestreamie dekorator wnętrz IKEA wraz z zaproszonym gościem podpowiada Szymonowi Majewskiemu i widzom, jak zmienić swój dom prosto i z pomysłem. Pierwszy odcinek porad na żywo obejrzało ponad 130 tysięcy widzów.
Oświadczenie w sprawie podwyższonego poziomu dichlorobenzenu w produktach BASF 

temu

AKTUALIZACJA z dnia 25.11.2017: Wyniki badań, przeprowadzonych przez IKEA of Sweden, potwierdzają, że produkty IKEA, na które miała wpływ awaria w zakładach BASF, nie niosą żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt. W związku z zakończeniem wyjaśniania sprawy, wymi

Znamy najlepsze projekty społeczne stypendystów IKEA

W ramach programu „Na Rodzinę Można Liczyć” zostało wybranych 10 lokalnych projektów przygotowanych przez stypendystów IKEA. Zwracają one uwagę mieszkańców na ważne aspekty społeczne i ekologiczne. Autorzy zwycięskich pomysłów otrzymają na ich realizację granty w wysokości do 5 000 zł.