Zapraszamy do IKEA w lutym. Nowe produkty w stałym asortymencie

Zapraszamy do IKEA w lutym. Nowe produkty w stałym asortymencie

Opublikowany

Luty w IKEA to szeroka gama nowych produktów, które sprawią, że dom będzie piękniejszy i bardziej funkcjonalny. Wśród nich znalazły się fronty kuchenne KUNGSBACKA - w całości stworzone z materiałów pozyskanych z recyklingu. Na uwagę zasługują również tekstylia zaprojektowane z myślą o młodzieży czy praktyczne serie do przechowywania.

IKEA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy pragną żyć w zgodzie z naturą. Matowe fronty KUNGSBACKA w kolorze antracytowym to efekt prac nad stworzeniem prawdziwie zrównoważonego frontu kuchennego, który pomaga chronić naturalne zasoby naszej planety. KUNGSBACKA zostały wykonane z drewna poddanego recyklingowi zabezpieczonego plastikową folią wyprodukowaną z butelek PET z recyklingu. Stworzone bez dodatku tworzywa na bazie ropy, jednocześnie nie tracą na jakości, wzornictwie czy cenie.
Oprócz KUNGSBACKA do stałego asortymentu IKEA weszły jesionowe fronty ASKERSUND. Nowe fronty do mebli kuchennych to najlepszy sposób, aby całkowicie odmienić kuchnię bez konieczności przeprowadzania zaawansowanego remontu wiążącego się z wysokimi kosztami. ASKERSUND wprowadzają do domu jasny, skandynawski styl, a imitacja prawdziwego drewna w melaminie sprawia, że powierzchnia jest odporna na zarysowania i wilgoć.
Wśród nowości kuchennych znajdziemy również unikalną zastawę obiadową BEHAGA, która za sprawą nietypowych akwarelowych wzorów wprowadza na stół świeżość, nowoczesność i odrobinę sztuki. Zdobienie w odcieniach turkusu można odnaleźć na glinianych miskach, talerzach i talerzykach, jak również pasujących do zastawy papierowych serwetkach.
Przedmioty, które przechowujemy, bardzo wiele mówią o naszej osobowości. Niezależnie od tego, czy są to zdjęcia, czasopisma czy pamiątki z podróży, do ich ekspozycji lub sprytnego ukrycia mogą posłużyć elementy nowych serii do przechowywania - EKET i FJÄLLBO. Pierwsza z nich to modułowy system oparty na sześciennych modułach w bogatej palecie barw i różnych głębokościach, które mogą posłużyć do stworzenia indywidualnego rozwiązania. Z kolei inspiracją do powstania drugiej serii był industrialny styl lat dwudziestych, bazujący na wykorzystaniu metalu i surowego drewna. FJÄLLBO  to nowa linia niewielkich mebli łącząca minimalistyczne wzornictwo z rustykalnymi akcentami.
Tekstylia to wspaniały sposób, by nadać sypialni bardziej osobistego  charakteru, dlatego wśród nowości lutowych znajdziemy nową serię VÄNSKAPLIG. Zaprojektowana z myślą o młodych ludziach, może być idealnym prezentem na Walentynki. Obejmuje gamę wyjątkowych tekstyliów o różnym charakterze - od różowych dywanów w kształcie serca, po pościel we wzór mandala oraz poduszki z hasłem „Peace and love”. Nowa kolekcja  tekstyliów  pozwala  nadać swoim  pokojom bardziej  osobisty  charakter i wypoczywać  w  przyjaznej  atmosferze.
Nowe produkty dostępne są od lutego br. we wszystkich sklepach IKEA w Polsce. Szczegóły na temat nowości lutowych znajdują się w ilustrowanych materiałach prasowych.
O IKEA
Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).
Celem IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo i funkcjonalne meble w przystępnej cenie, dbamy o zrównoważony rozwój. „IKEA powstała w Polsce” – stwierdził założyciel Ingvar Kamprad. Pierwsze meble z Polski trafiły do IKEA w 1961 r., a dziś już 19 proc. produkcji pochodzi z Polski.

IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziewięć sklepów, które w roku finansowym 2016 odwiedziło ponad 25 milionów osób. Ponadto, poprzez IKEA Centres Poland S.A., firma zbudowała i zarządza ośmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Ponadto Grupa IKEA zainwestowała w sześć farm wiatrowych, dzięki czemu obecnie wytwarzamy tyle energii z odnawialnych źródeł, ile sami zużywamy na terenie Polski.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nowości IKEA_luty 2017_press kit.pdf

pdf | 7,99 MB

Pobierz
Zapraszamy do IKEA w lutym Nowe produkty w stałym asortymencie_informacja dla mediów.docx

docx | 37 KB

Pobierz
Fronty kuchenne IKEA z przetworzonych butelek PET_informacja dla mediów.docx

docx | 36,9 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Życie to zmiany, zrób na nie miejsce. Pierwsza kampania produktowa IKEA w nowej platformie komunikacyjnej „IKEA. Niech Żyje Dom!”.

temu

Tuż po pierwszej emisji spotów wizerunkowych przedstawiających nową platformę komunikacyjną „IKEA. Niech Żyje Dom!”, rusza odsłona produktowa.
Życie to zmiany, zrób na nie miejsce. Katalog IKEA 2018 inspiruje do zmian i celebracji życia w domu.

temu

Nowy Katalog IKEA 2018 pod hasłem „Zrób miejsce na życie” inspiruje i pokazuje setki pomysłów na to, jak zmienić swój dom w prosty i przystępny cenowo sposób.  Chodzi o spojrzenie poza ściany domu, by nie ograniczały naszych pragnień i pomysłów na to, czym nasz dom mógłby być. Premiera katalogu to jednak nie wszystko – marka wprowadza także zmiany w komunikacji marketingowej i rozpoczyna nowy sezon z mottem „IKEA. Niech Żyje Dom!”.
Gwiazdy na premierze Katalogu IKEA 2018 inspirują do zmian

temu

W Kuchni Spotkań odbyła się premiera nowego Katalogu IKEA 2018. Tegoroczna odsłona zwraca uwagę na pokój dzienny – przestrzeń tętniącą życiem. IKEA przekonuje, że życie składa się z małych i dużych zmian, na które warto zrobić miejsce, by w pełni cieszyć się domowym życiem. W serii spotkań wzięli udział m.in. Monika Brodka, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski i Mateusz Gessler. Spotkanie poprowadził duet: Barbara Pasek i Piotr Kędzierski.
Życie to zmiany, zrób na nie miejsce. Nowy Katalog IKEA 2018 inspiruje do zmian w domu.

temu

Zmiany – małe, duże, oczekiwane, zaskakujące, diametralne, okresowe. To słowo-klucz do zrozumienia współczesnej rzeczywistości, w której każda znajomość, spotkanie czy umiejętność kształtuje zupełnie inne podejście do świata. Nowy Katalog IKEA 2018 wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i pokazuje, że wnętrza mogą zmieniać się razem z ich mieszkańcami. Co więcej, wcale nie potrzeba do tego dużych budżetów i jeszcze większych planów, bo można zacząć od drobiazgów.  

9-letni Hubert laureatem międzynarodowego konkursu rysunkowego IKEA „Zabawa to poważna sprawa”

Rozstrzygnięto międzynarodową edycję konkursu na projekt pluszaka marzeń

w ramach kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”. Spośród 70 tys. nadesłanych prac na całym świecie jury wybrało 10 najciekawszych,

w gronie których znalazł się projekt 9-letniego Huberta z Białegostoku. Zwycięskie rysunki będą inspiracją do stworzenia limitowanej serii pluszaków, która jeszcze jesienią tego roku trafi do sklepów IKEA na całym świecie.