40 sof IKEA dla lokalnych instytucji

40 sof IKEA dla lokalnych instytucji

Opublikowany

Do małopolskich fundacji i jednostek pomocy społecznej trafiło 40 sof, podarowanych przez IKEA Kraków. Przekazane sofy to nie tylko wygodne i funkcjonalne meble. Mają one przypominać o spędzaniu czasu razem, wspólnej rozrywce i integracji społecznej.

40 sof wraz z podnóżkami trafiło do lokalnych instytucji i fundacji, m.in. dziennych i całodobowych placówek Stowarzyszenia SIEMACHA, Domów Pomocy Społecznej i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Fundacji „Głos Serca” czy ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji im. Brata Alberta.

Przyjazne i wysokiej jakości przestrzenie SIEMACHY są formą okazywania szacunku naszym podopiecznym. Marzenia i aspiracje, zmysł estetyczny i wyczucie „smaku” młodych ludzi rodzą się dzięki obcowaniu z tym, co uporządkowane, atrakcyjne i piękne, a bez wątpienia sofy, które otrzymaliśmy od IKEA zasługują na takie miano – mówi Anna Litwora, Wiceprzewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA.

Nowe, praktyczne meble znalazły miejsce w pokojach dziennych, salonach oraz salach zabaw. Teraz będzie o wiele łatwiej wspólnie usiąść i spędzić czas na rozmowach, graniu czy spotkaniach z bliskimi. Każda z podarowanych sof ma 2,7 metra szerokości, może wiec zmieścić się na nich jednocześnie blisko 150 osób.

Wszystkie instytucje, do których trafiły nasze sofy, udowadniają, że w dzisiejszym zabieganym świecie warto znaleźć czas, aby spędzić go z drugą osobą. Mamy nadzieję, że nasze sofy przyczynią się do zawiązania wielu nowych przyjaźni oraz pomogą w jeszcze lepszej integracji lokalnej społeczności - dodaje Anna Rusinek, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju w sklepie IKEA Kraków.


IKEA Kraków istnieje od 1998 roku. We wrześniu 2011 roku zakończyła się przebudowa sklepu, po której obiekt stał się jednym z najnowocześniejszych sklepów IKEA w Polsce. W międzynarodowym konkursie IKEA Store Award 2014, IKEA Kraków uznana została za jeden z 5 najlepszych sklepów IKEA na świecie. Ocenie poddawane były m.in. takie czynniki, jak: standardy pracy, niska rotacja pracowników, współpraca z lokalnymi dostawcami czy zadowolenie klientów. IKEA Kraków oferuje ponad 9 tys. produktów zlokalizowanych w 64 inspirujących wnętrzach. Ponadto posiada przestronną restaurację na 500 miejsc siedzących z bezpłatnym dostępem do Internetu, miejscem dla karmiącej mamy oraz strefą zabawy dla najmłodszych, a także bezpłatną bawialnię „Czarodziejski Las Smaland” z profesjonalną opieką dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Sofy IKEA dla lokalnych instytucji (4).jpg

grafika | 562 KB

Pobierz
Sofy IKEA dla lokalnych instytucji (1).jpg

grafika | 436 KB

Pobierz
Sofy IKEA dla lokalnych instytucji (2).jpg

grafika | 369 KB

Pobierz
Sofy IKEA dla lokalnych instytucji (3).jpg

grafika | 267 KB

Pobierz
Sofy IKEA dla lokalnych instytucji (5).jpg

grafika | 260 KB

Pobierz
Sofy IKEA dla lokalnych instytucji (6).jpg

grafika | 166 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
IKEA Kraków i Traficar startują z pierwszym w Polsce carsharingiem samochodów dostawczych

temu

Od 4 września klienci IKEA Kraków mogą wypożyczać samochody dostawcze w systemie carsharingowym Traficar. Pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce umożliwia wynajęcie auta dostawczego na minuty bezpośrednio sprzed sklepu. Pilotażowo udostępnionych zostało 6 samochodów, ale firmy już sygnalizują, że w miarę zapotrzebowania liczba aut będzie rosnąć. Traficar zapowiada też rozszerzenie usługi na inne lokalizacje.
Nowe kuchnie dydaktyczne w Centrum Autyzmu

temu

Uczniowie krakowskiego Centrum Autyzmu będą mile zaskoczeni, gdy po wakacyjnej przerwie wrócą do swojej szkoły. Placówka otrzymała od IKEA Kraków dwie nowe, w pełni wyposażone kuchnie dydaktyczne. Będą się w nich odbywać zajęcia kulinarne przygotowujące dzieci i młodzież z autyzmem do samodzielnego funkcjonowania w dorosłym życiu.
Minigranty IKEA Kraków rozstrzygnięte. IKEA Kraków rozpoczęła współpracę z czterema lokalnymi instytucjami

temu

Zielony Domek, Klub Jędruś z Nowej Huty, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika to instytucje, z którymi IKEA Kraków rozpoczęła współpracę w ramach programu Minigranty.
IKEA Gościnnie w Olsztynie

temu

W centrum handlowym Galeria Warmińska powstaje nowy punkt spotkań IKEA z klientami. Od 21 lutego w IKEA Gościnnie mieszkańcy Olsztyna mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa, jak pięknie i wygodnie urządzić swoją przestrzeń domową, a także zamówić wybrane meble, sprzęt AGD i akcesoria przez internet. Inicjatywa została zrealizowana przez zespół IKEA Gdańsk w ramach wewnętrznego konkursu „Milion na innowacje”.

Produkty IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot Award

Meble IKEA - fotel PS 2017 oraz sofa HAVSTEN zostały wyróżnione w prestiżowym, międzynarodowym konkursie wzornictwa Red Dot Award, w kategorii Product Design. Produkty doceniono m.in. za innowacyjność, wysoką jakość, funkcjonalność oraz nowoczesny design. To kolejne w ciągu ostatnich lat wyróżnienie IKEA w tym renomowanym konkursie.