IKEA spełniła „mazania” dzieciaków - Znamy zwycięzców konkursu

IKEA spełniła „mazania” dzieciaków - Znamy zwycięzców konkursu

Opublikowany

W polskiej edycji konkursu wyłonionych zostało 20 najciekawszych rysunków, które zostały „ożywione” i trafiły do dzieci w postaci uroczych pluszaków.

Centrala IKEA w Szwecji wybrała 10 prac nadesłanych ze wszystkich krajów, które trafią do przyszłorocznej kolekcji pluszaków, dostępnej w sklepach IKEA na całym świecie. Konkurs „Mazania się spełniają” towarzyszył zakończonej na początku stycznia, 12. edycji akcji „Pluszaki dla Edukacji”. Miał na celu rozwijanie dziecięcej kreatywności oraz empatii.

Mali artyści mogli bowiem dzielić się swoimi wyobrażeniami na temat ulubionych pluszaków, a ich prace walczyły o miejsce w przyszłorocznej kolekcji zabawek IKEA. Z każdej z nich 1 euro przeznaczone zostanie na programy edukacyjne dla dzieci z najbiedniejszych zakątków świata. Tylko w Polsce na konkurs „Mazania się spełniają” wpłynęło ponad 3000 wyjątkowych, kreatywnych, czasami zwariowanych prac. Spośród nich, do finału konkursu, w centrali firmy IKEA, przekazanych zostało 20 najciekawszych. Przed szwedzkim jury stanęło więc spore wyzwanie. Musiało ono bowiem wybrać 10 najciekawszych rysunków spośród 800 nadesłanych z 40 różnych krajów. Po kilkutygodniowych obradach ogłoszono szczęśliwców, którzy w przyszłym roku znajdą pluszaki swojego autorstwa wśród zabawek dostępnych w sklepach IKEA na całym świecie. Są wśród nich dzieci w wieku 4-10 lat, pochodzące z Norwegii, Rumunii, Holandii, Chorwacji, Tajwanu, Wielkiej Brytanii, Malezji, Belgii, Hiszpanii i Cypru.

"Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego konkursu. Dzięki nim wiemy, o jakich pluszakach marzą dzieci. Część tych marzeń została już zrealizowana. Polscy finaliści otrzymali bowiem pluszaki, uszyte na podstawie ich własnych rysunków. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo ich uskrzydli i nadal będą rozwijać swoje talenty" - powiedziała Katarzyna Balashov, Deputy PR Manager IKEA Retail.

Polskie przytulaki Justynka, Ola, Zuzia, Kajetan, Iga, Kuba i Olaf to tylko niektórzy spośród 20 polskich finalistów konkursu 'Mazania się spełniają'. Ich prace zostały 'ożywione' przez Maję Mencel ze Stowarzyszenia Babiniec. Pluszaki uszyte na podstawie rysunków nadesłanych przez dzieci trafiły do zwycięzców na początku stycznia.

"Wszystkie prace były wyjątkowe, a ich "ożywianie" było dla mnie wielką frajdą. Widać, że dzieci włożyły w swoje rysunki wiele pracy. Ja także w uszycie ich wiernych kopii włożyłam całe serce" - powiedziała Maja Mencel.

Zwycięskie prace Prace wyłonione w Szwecji trafią do najnowszej kolekcji zabawek IKEA, która już w listopadzie wspierać będzie kolejną, 13. edycję akcji „Pluszaki dla Edukacji”. W jej ramach, ze sprzedaży każdej pluszowej zabawki, IKEA przeznaczy 1 euro na rzecz programów edukacyjnych UNICEF i Save The Children. W tym roku w ramach globalnej zbiórki na ten właśnie cel przekazanych zostało aż 10,1 mln euro. Pieniądze te pomogą najbardziej potrzebującym dzieciom z 18 krajów Azji, Afryki i Europy Wschodniej. Prace polskich finalistów można znaleźć na stronie: www.ikea.pl/pluszakidlaedukacji.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.