Lampa z kolekcji IKEA PS 2014 „W ruchu” zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot design award.
Kopiuj tekst

Lampa z kolekcji IKEA PS 2014 „W ruchu” zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot design award.

Lampa wisząca z kolekcji IKEA PS 2014 „W ruchu” została nagrodzona w międzynarodowym konkursie wzornictwa Red Dot Award. Produkt doceniono za przemyślane rozwiązanie projektowe, designerski wygląd oraz zaskakującą, lecz prostą funkcjonalność przyciemniania oświetlenia. W konkursie znalazły się 4 928 projekty pochodzące z 56 krajów.

Autorem projektu nagrodzonej lampy jest David Wahl z Szanghaju, którego inspiracją były filmy science fiction i gry wideo. Lampa IKEA PS 2014 pobudza do działania, łatwo dostosowuje się do współczesnego stylu życia i mieści się na niewielkiej przestrzeni. Wyróżnia się oryginalnym mechanizmem – pociągając za sznurki, można w łatwy sposób przełączać między jaśniejszym oświetleniem ogólnym, a delikatniejszym oświetleniem nastrojowym. W ten sposób zmienia się również kształt lampy. Kiedy jest zamknięta, przypomina kulę ognia, a ukryte wewnątrz, podświetlone kolorowe ramiona dają niepowtarzalny efekt. Kiedy pociągamy za sznurek, lampa otwiera się i uwalnia więcej światła.

W tym roku konkurs Red Dot Award świętuje swoje 60-lecie. To najbardziej prestiżowy konkurs wzornictwa na świecie. Potwierdza to tegoroczna, rekordowa liczba blisko 5000 zgłoszeń konkursowych. Jego organizatorem jest jedna z najstarszych i najbardziej cenionych instytucji designerskich – niemieckie Design Zentrum Nordrhein Westfalen z siedzibą w Essen.

Ogromnie cieszy nas, że nasz projekt został doceniony na arenie międzynarodowej. Kolekcja IKEA PS 2014 „W ruchu” to designerska odpowiedź na potrzeby współczesnego życia. Łączy formę, zrównoważone podejście, funkcjonalność i jakość w przystępnej cenie. Taka jest także nagrodzona lampa, którą doceni każdy, kto pragnie mieszkać niekonwencjonalnie – mówi Joanna Religa, Product PR Manager IKEA.

Nad stworzeniem kolekcji IKEA PS 2015 „W ruchu” pracował kreatywny zespół projektantów z każdego zakątka globu, wśród których znaleźli się również Polacy. Krystian Kowalski, Paweł Jasiewicz oraz Maja Ganszyniec zaprojektowali sekretarzyk. Ideą artystów było stworzenie uniwersalnego i funkcjonalnego mebla, który nie tylko umożliwi pracę w domu, ale pozwoli również oddzielić ją od przestrzeni domowej. Tomek Rygalik to autor wyjątkowego stolika zintegrowanego z lampą. Połączenie stolika, oświetlenia i miejsca do przechowywania zapewnia wszystko, czego potrzebujemy do wygodnej oraz efektywnej pracy. Produkt doskonale sprawdza się również jako stolik nocny.

Lampy wiszące z kolekcji IKEA PS 2014 „W ruchu” dostępne są w sklepach IKEA, w różnych kombinacjach kolorystycznych: biały, pomarańczowy i biały, turkusowy. W sierpniu produkty pojawią się w nowych kolorach – srebrnym i miedzianym. 

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.