IKEA w Polsce z 12% wzrostem sprzedaży

IKEA w Polsce z 12% wzrostem sprzedaży

Opublikowany

• 2,65 miliarda złotych wyniosła wartość sprzedaży w polskich sklepach IKEA w roku finansowym 2015 (obejmującym okres od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2015 roku),• Łącznie w sklepach IKEA w Polsce odnotowano 24 miliony wizyt w ww. okresie,• Meble do kuchni i sypialni cieszyły się największym zainteresowaniem klientów sieci,• Do najczęściej kupowanych należały także akcesoria z działów oświetlenie, tekstyliai gotowanie.

IKEA Retail Polska, spółka zarządzająca 9 sklepami Grupy IKEA w kraju, podsumowała kolejny rok. Firma kontynuuje wzrost i zwiększa sprzedaż.

Możemy śmiało powiedzieć, że był to kolejny bardzo udany rok w Polsce. Zanotowaliśmy dwucyfrowy wzrost sprzedaży oraz otworzyliśmy nowy sklep w Bydgoszczy. Tym samym Polska nadal stanowi jeden z najszybciej rosnących rynków dla Grupy IKEA – powiedziała Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w Polsce. Zgodnie z długofalowym planem, który pozwala nam realizować  w Polsce nasza wizję, jaką jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi,  w nadchodzącym roku planujemy kolejne duże inwestycje w zakresie zrównoważonego rozwoju. W najbliższych miesiącach chcemy osiągnąć całkowitą niezależność energetyczną, czyli wytwarzać tyle energii ze źródeł odnawialnych, ile zużywamy jako Grupa IKEA w Polsce, w naszych sklepach, centrach handlowych, fabrykach, centrach dystrybucji czy biurach. Chcemy także, aby nasze sklepy były coraz bardziej dostępne dla Polaków - dodała Evelyn Higler. 

Globalna sprzedaż IKEA Retail wyniosła 31,9 miliarda euro, co stanowi wzrost o 11,2% w porównaniu do roku finansowego 2014. Najszybciej rosnącym rynkiem Grupy IKEA pozostają Chiny, za którymi uplasowała się Rosja. Rekordowym wzrostem mogą pochwalić się Niemcy. Bardzo dobrym wynikiem wykazała się również Ameryka Północna.
Spoglądając w przyszłość, widzimy wiele możliwości dalszego rozwoju w oparciu o nasze sklepy  i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w nowym, ekscytującym środowisku wielokanałowej sprzedaży – to podróż, którą właśnie razem rozpoczynamy – podkreśla Peter Agnefjäll, prezes i dyrektor generalny Grupy IKEA. Kontynuowanie wzrostu i dobre wyniki pozwalają nam inwestować w naszych pracowników, łańcuch wartości, a także 
w zrównoważony rozwój - tym samym przyczyniać się do lepszych warunków życia wielu ludzi  - dodaje Peter Agnefjäll. 

2015 rok jest szczególny pod kątem zmian klimatycznych. Wiemy o tym także w Grupie IKEA i Fundacji IKEA, dlatego podjęliśmy zobowiązanie wsparcia działań na rzecz przyspieszenia transformacji do gospodarki niskoemisyjnej oraz pomocy społecznościom najbardziej dotkniętym przez zmiany klimatyczne łączną kwotą w wysokości 1 miliarda euro.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Rekordowy wynik programu stypendialnego IKEA FAMILY „Na Rodzinę Można Liczyć” 

Zakończyła się zbiórka funduszy w ramach IV edycji programu „Na Rodzinę Można Liczyć”, organizowanego przez IKEA we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. W tym roku zgromadzono rekordową sumę 300 000 zł, dzięki którym stypendia otrzyma 150 osób. Środki trafią do uczniów, których sytuacja życiowa nie pozwala na pełny dostęp do edukacji pozaszkolneji rozwój talentów.